Anasayfa » Haberler » KAHVALTIDA ÜYELERİMİZLE BİRLİKTEYDİK
KAHVALTIDA ÜYELERİMİZLE BİRLİKTEYDİK
Habere Ait Diğer Resimler

KAHVALTIDA ÜYELERİMİZLE BİRLİKTEYDİK

Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneği üyeleri Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’la kahvaltıda bir araya geldi.

Kahvaltıda katılımlarından dolayı dernek üyelerine teşekkür eden Dernek Başkanı İrfan Ataman derneğin kuruluşundan bugüne gelinceye kadar maddi manevi desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Başkan Ataç’a teşekkür etti.

Kendisini her ziyaretlerinde kendilerine askerlik hatırasını anlattığını söyleyen Ataman, “Ataç ailesi Gümüşhane’mizde çok köklü bir ailedir. Sebahattin Ataç yıllarca Gümüşhane’de belediye başkanlığı yaptı. Her Gümüşhaneli bu aileyi bilir ve tanır. Ahmet Ataç Beyde soyadından dolayı bizim fahri hemşerimiz. Huzurlarınızda kendisine çok teşekkür ediyorum. Bizlere burada ev sahipliği yapıyorlar. İnşallah birlikte Gümüşhane’ye ileriki zamanlarda bir ziyaret yapmayı başkanımızı soyadını taşıyan Ataç konağında misafir etmeyi düşünüyoruz. Dernek olarak tüm adaylara eşit mesafedeyiz. Hepsi birbirinden kıymetli ve değerli. Amaçları bu güzel kadim Anadolu kentine hizmet etmek. Allah yardımcıları olsun hepsinin. Ahmet Ataç Beyde bunlardan birisidir” dedi.

Gümüşhanelileri misafir etmekten son derece mutlu olduğunu belirten Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ise Eskişehirdeki tüm sivil toplum örgütleriyle sıcak ilişkiler içerisinde olduklarını varsa ihtiyaçları imkanlar ölçüsünde yardımcı olmaya çalıştıklarının altını çizdi. 

Başkan Ataç şunları söyledi, “Gümüşhaneliler bende hep farklıdır. Elbette soyadımdan dolayı. Ataç ailesi Gümüşhane’de var. Bunu Diş hekimi olarak görev yaptığım sırada askerde yaşadım. Ondan beridir kendimi hep sizden birisi olarak görüyorum. İçlerinizde çok kıymetli dostlarım arkadaşlarım var. Eskişehire değer katıyorsunuz. Dernek faaliyetlerinize hep katılıyorum. Bizler sizlerin yaşamlarına yaptığımız güzel çalışmalarla dokunuşlar yapmaya gayret gösteriyoruz. Her zaman dediğimiz gibi Hayat Tepebaşında güzel. Hep birlikte Cumhuriyet kenti Eskişehir’de yaşıyoruz. Birliğimiz beraberliğimiz daim olsun. Selam ve sevgiler sunuyorum.” 

Başkan Ataç, soyadının Ataç olması nedeniyle askerde Gümüşhaneli bir bayan hastası ile yaşadığı anısını anlatarak sözlerine altın kalpli insanların yaşadığı Gümüşhane’yi ziyaret edeceğini söyledi.

Samimi bir ortamda gerçekleşen kahvaltı sonrasında Gümüşhane’den getirilen yöresel ürünlerden pestil ve köme hemşehrimiz Prof.Dr.Cengiz Öner tarafından Başkan Ahmet Ataç’a takdim edildi.

Kahvaltı sonunda hemşerilerimiz dilek ve isteklerini Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’a ileterek hatıra fotoğrafı çekilmesiyle etkinlik sona erdi.

 Kahvaltıya katılan üyelerimize teşekkür ederiz.

DERNEK YÖNETİM KURULU

Sisteme Kayıtlı Diğer Haberler
 16.8.2019   EMRE TURHAN'DAN TÜRKİYE DERECESİ
 30.7.2019   DARCANLAR PİKNİĞİNDE KÖKLERİMİZLE BULUŞTUK
 27.5.2019   GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİMİZ
 13.5.2019   ACI KAYBIMIZ
 19.4.2019   GÜMÜŞHANEYİ FOTOGRAFLARLA ESKİŞEHİRE GETİRDİK
 
Haber Arşivine Ulaşmak için tıklayınız..