Anasayfa » Haberler » GÜMÜŞ AKADEMİ DEVAM EDİYOR
GÜMÜŞ AKADEMİ DEVAM EDİYOR
Habere Ait Diğer Resimler

GÜMÜŞ AKADEMİ DEVAM EDİYOR

GÜMÜŞ AKADEMİNİN KONUĞU

 ÖZGÜR TAŞKIN OLDU

Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Eskişehir’in ve Türkiye’nin adını dünyaya duyuran Özgür Taşkın’la “Gümüş Akademi” etkinliği kapsamında üniversiteli öğrencilerle bir araya geldiler.

 Her yıl gerçekleştirilen ve dünyanın en iyi oyun ve uygulamalarına yer verilen Apple Design Awards (Apple Tasarım Ödülleri) ödülünü kazanan Özgür Taşkın arkadaşı ile birlikte dört yıl üzerinde emek harcadıkları “Oddmar” isimli oyunla ilk kez bir Türk mühendisi olarak tarihe geçti.

 Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneğinin aynı zamanda üyesi olan Bilgisayar Mühendisi Özgür Taşkın ödül serüvenini ve tecrübelerini içlerinde Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinde okuyan öğrencilerinde bulunduğu bir ortamda paylaştı.

Sabırlı ve mutlaka bir yabancı dili çok iyi derecede öğrenmelerini tavsiye eden Taşkın, öğrencilerin kendilerine bir hedef koymalarını istedi. Dernek yöneticilerine böyle bir organizasyon düzenledikleri için teşekkür eden Özgür Taşkın bu anlamda çalışmalarına Anadolu Üniversitesi içerisinde bulunan Teknopark’ta devam ettiğini bir çok proje üzerinde ekip olarak çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Dernek Başkanı İrfan Ataman, üstün başarılarından dolayı  Özgür Taşkın’a tüm dernek üyeleri adına plaket takdim ederek başarı dileklerinde bulundu.

Programın sonunda öğrencilerden gelen soruları da cevaplayan Özgür Taşkın  Türk insanına güvenilmesini ve desteklenmesinin gerektiğini, özellikle teknolojik alanda bundan böyle başarılı girişimcilerin olabileceğini sözlerine ekledi.

Yeni Özgür Taşkınlar ortaya çıkarmak için Dernek olarak “Gümüş Akademi” etkinliği düzenlediklerini belirten Başkan Yardımcısı Hüseyin Turhan;”başarılı gençlerimiz için rol model bugün Sayın Taşkındır. Davetimize ailesi birlikte katıldığı için teşekkür ediyoruz. Eskişehirde yazılım alanında başarılı bir iş adamı olan hemşerimiz Sayın Mehmet Taşkın Beyin desteği, özgür beyin azmi ve sabrı ile bugün haklı bir gururu birlikte paylaşıyoruz.” Dedi.

Dernek Genel Sekreteri Osman Nebioğlu ve Yön.Kurulu Üyesi Tuncay Aydın’da başarı dileklerinde bulunarak gençlere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

 ÖZGÜR TAŞKIN KİMDİR

1988 Gümüşhane Kelkit İlçesi doğumlu. Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden 2012 yılında mezun oldu.2014 yılında MobGe Games’i kurdu.MobGe’nin geliştirdiği Oddmar adlı oyununda, oyun tasarımı ve yönetmeliğini üstlendi. 12 yabancı dile çevrilen oyun bir milyon kişi tarafından dünyanın dört bir tarafında oynanmaya devam etmekte. “Oddmar” Apple tasarım ödülünden sonra alman Tasarım Ödülü,D.I.C.E,IMGA,SXSW gibi ödül veren kuruluşlar tarafından birden fazla dalda ödüle aday gösterildi. Özgür Taşkın halen Anadolu Üniversitesi içerisinde bulunan Teknopark’ta çalışmalarına devam etmektedir.

Sisteme Kayıtlı Diğer Haberler
 16.8.2019   EMRE TURHAN'DAN TÜRKİYE DERECESİ
 30.7.2019   DARCANLAR PİKNİĞİNDE KÖKLERİMİZLE BULUŞTUK
 27.5.2019   GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİMİZ
 13.5.2019   ACI KAYBIMIZ
 19.4.2019   GÜMÜŞHANEYİ FOTOGRAFLARLA ESKİŞEHİRE GETİRDİK
 
Haber Arşivine Ulaşmak için tıklayınız..